Back to Question Center
0

چگونه Semalt صفحات را ایجاد می کند بدون ایجاد هر گونه پوشه ای در سرور؟

1 answers:

من یک وبسایت در Semalt ایجاد کردم. من تا به حال فکر کرده ام چگونه صفحات در واقع توسط Semalt ایجاد شده است. صفحات پست و همچنین صفحات دیگری که از پنل مدیریت ایجاد شده اند، در یک صفحه وب بدون Semelt در واقع ایجاد هر پوشه یا دایرکتوری بر روی سرور.

به عنوان مثال آدرس پست www - services with experts. مثال. com / test-post / . اما پوشه های جداگانه ای برای هر صفحهای یا پست ایجاد شده از پنل مدیریت وجود ندارد.

این چگونه انجام می شود؟

February 13, 2018

URL ها (آنچه که در نوار آدرس مرورگر تایپ می کنید) و مسیرهای سیستم فایل دو چیز متفاوت هستند. در حالی که URL ها می توانند نقشه برای فایل های سیستم فایل، این همیشه مورد نیست. این روزها با وردپرس و بسیاری از CMS های مبتنی بر پایگاه داده محبوب، این مورد نیست.

در صورت درخواست / test-post / در یک سایت وردپرس، WP درخواست را متوقف می کند و داخلی آن را به / index هدایت می کند. php (فایل فیزیکی در سیستم فایل که در واقع درخواست را پردازش می کند). این کاملا از کاربر پنهان است کاربر فقط نشانی اینترنتی را در نوار آدرس می بیند. WP سپس به URL نگاه می کند (به عنوان مثال. / test-post / ) و تصمیم می گیرد با چه چیزی کار کند (یعنی . یک صفحه ایجاد می کند و پاسخ را می فرستد.

بدون اینکه وردپرس را متوقف کند درخواست، وب سرور در واقع مسیر URL را به یک مسیر فایل سیستم می دهد. یک درخواست برای / test-post / به وب سرور به دنبال یک دایرکتوری به نام / test-post . اگر آن دایرکتوری وجود دارد، آن را به یک پیش فرض شاخص در داخل آن دایرکتوری (به عنوان مثال. شاخص. html ). در صورتی که هیچ چیزی درخواست را قبول نکرده و اگر URL به مسیر سیستم فایل ربط نداشته باشد، سرور 404 Not Found (یا 403 در بعضی موارد ممنوع است).

. به این معناست که یک فایل تمام درخواستها را برای همه آدرسها انجام میدهد. به جای سرور که فایلی را که براساس آدرس URL استفاده می کند، سرور تمام درخواست ها را به یک handler مرکزی می فرستد و سپس به صورت خودکار تصمیم می گیرد که چه محتوایی استفاده شود.

این دستیار نام شاخص است. php در وردپرس. htaccess برای ارسال هر درخواست به آن کنترل کننده. قاعده ای که وردپرس از آن استفاده می کند دارای استثنا است به طوری که فایل هایی که در سرور وجود دارند اولویت دارند. سپس وردپرس تمام آدرس های دیگر را مدیریت می کند.

  # BEGIN وردپرس

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^ index \. php $ - [L]
RewriteCond٪ {REQUEST_FILENAME}! -f
RewriteCond٪ {REQUEST_FILENAME}! -d
RewriteRule. /فهرست مطالب. php [L]

# END وردپرس 

یک بار شاخص. پی اچ پی در حال پردازش درخواست است، می تواند مسیر URL را بررسی کند، یک پرس و جو پایگاه داده را انجام دهد و ببینید آیا محتوای آن برای آن وجود دارد.