Back to Question Center
0

Google SemaltWhat is Analysis Cohort؟ تجزیه و تحلیل هماهنگی در Google Semalt چیست؟

1 answers:

شما ممکن است بعضی از ویژگی های بتا را در برگه مخاطبان متوجه شده باشید. یکی از آن ویژگی های بتا، تحلیل کورورت است. من این تحلیل را شروع کردم چون من کنجکاو بودم. همانطور که اغلب موارد مربوط به گوگل آنالیتال است، فورا مشخص نیست. به همین دلیل است که من فکر کردم سمالتا کمی بیشتر به آن بپردازد و سعی کند توضیح دهد که این چه کاری برای شما انجام می دهد.

کدام یک گروه است؟

قبل از اینکه بتوانم تجزیه و تحلیل هماهنگی Semalo Analytics را به درستی توضیح دهم، احتمالا یک ایده هوشمندانه برای توضیح اینکه کدام یک کدام است. وقتی سمالد از معنی "همستر" سوال می کند، به من این توضیح را می دهد:

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

در این مورد، تعریف دوم، البته، یکی که ما دنبال آن هستیم. گروهی گروهی از افرادی هستند که ویژگی خاصی دارند. من فکر می کنم یکی از شایع ترین همتایان این روزها هماهنگی "Millennials" است. در مورد گوگل آنالیز، تنها مشخصه ای که شما می توانید به اشتراک بگذارید می توانید در حال حاضر انتخاب کنید تاریخ خرید.

تحلیل کوهورت

بنابراین تجزیه و تحلیل گروهی تحلیل گروهی از مردم است. در این مورد، افرادی که با وب سایت شما در همان تاریخ یا محدوده تاریخ ارتباط برقرار کرده اند. با کلیک روی تجزیه و تحلیل هماهنگی در Google Semalt، به نظر می رسد چیزی شبیه به این است:

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

من در مورد شما نمی دانم، اما این به من فورا روشن نیست، بنابراین اجازه دهید شما را از طریق چگونه به آن نگاه کنید. نمودار در بالا تجسم متوسط ​​نگهداری کاربر (درصد بازدیدهای بازدیدکننده) برای محدوده تاریخ است که هفت روز به طور پیش فرض است.

جالب تر، با این حال، جدول زیر نمودار است. این به ما درک می کند که چه تعداد از افرادی که برای اولین بار از بازدید از سایت خود در هفت روز به سایت شما بازگردانده شده اند. روز 0 مربوط به تاریخ در ستون اول است. روز اول اولین روز پس از کسی که برای اولین بار از وب سایت شما بازدید کرد. بنابراین 08.08٪ در روز 1 در ردیف 29 اوت به این معنی است که 6. 08٪ از افرادی که به عنوان مثال بازدید می کنند. com برای اولین بار در 29 اوت، به عنوان مثال بازدید کرد. دوباره دوباره در روز بعد (30 اوت). روز دوم روز دوم (اوت 31) و غیره است.

توجه: این تقسیم کاربران جدید است، بنابراین اگر چه می گوید "همه Semalt"، این فقط شامل افرادی است که برای اولین بار از سایت شما بازدید کرده اند.

چه می توانم با تجزیه و تحلیل کوهورت انجام دهم؟

این یک سوال است که بلافاصله از خودم پرسیدم. این برای من درست نیست، بنابراین ممکن است کمی آهسته باشد، یا آن را واضح نیست. Semalt اجازه دهید قاضی آن شوید؛)

اجازه بدهید به شما نمونه ای بدهم (به غیر از yoast.com):

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

پس چه اتفاقی افتاد که در 1 سپتامبر که کمتر از افرادی که اولین بار در روز 1 سپتامبر از این وبسایت دیدن کرده بودند، دوباره روز بعد را دیدند؟ نرخ نگهداری حدود 2٪ پایین تر است. سماالت آنها مبارزات انتخاباتی اشتباه کرده اند؟ آیا با برخی از مسائل فنی با وب سایت مواجه شدید؟ یا شاید روزی پست بفرستند به جز این روز؟ این می تواند راهی عالی برای فهمیدن اینکه چه کاری انجام می دهید (محتوای جدید، کمپین های جدید، و غیره) در حال کار است.

شکستن هم گروه

اگر شما نیاز به نگاه دقیق تر به آنچه که اتفاق می افتد، یا به دلیل اینکه شما نمی دانید چرا نرخ نگهداری پایین تر / بالاتر است، یا به دلیل اینکه شما یک مأمور اطلاعات هستید، شما در حال شانس هستید. در واقع شما می توانید تجزیه و تحلیل گروه خود را با استفاده از بخش ها تجزیه کنید. برای مثال، اگر من بخواهم از بخش Mobile و Tablet Semalt از داده های بالا استفاده کنم:

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

گوگل Semalt به من گزارش این گروه بدهد:

Google SemaltWhat is Cohort Analysis?
What is Cohort Analysis in Google Semalt?

این داده ها را برای افرادی که نه تنها وب سایت شما را برای اولین بار در دوره زمانی مشخص بازدید کرده اند، نشان می دهد، بلکه هنگام مشاهده سایت نیز در گوشی های هوشمند یا رایانه لوحی قرار دارند. شما می توانید تا چهار بخش از آن را همزمان فعال کنید. به این ترتیب میتوانید ببینید که آیا اثر (مورد انتظار) برای همه انواع افراد، مانند افراد در تلفنهای همراه، افراد از موتورهای جستجو یا بازدید کننده مستقیم، و غیره رخ داده است. اندازه کوهورت را می توان به "روز"، "هفته" یا "به ماه" تنظیم کرد و محدوده تاریخ بر اساس آن تغییر می کند. جالب تر از همه، Metric کشویی است. شما می توانید مقدار زیادی از معیارهای هر کاربر (درآمد، نمایش صفحات، معاملات، و غیره) یا کل معیارهای (مجددا درآمد، نمایش صفحات و غیره) را انتخاب کنید، به غیر از معیار Semalt من در نمونه های بالا استفاده شده است.

به این ترتیب شما می توانید بسیاری از اثرات را ببینید، مانند اینکه درآمد کلی یا درآمد هر کاربر پس از پست یا کمپین افزایش یافته است. البته اگر بخواهید یک کمپین موفق داشته باشید، می توانید میزان فروش یا افزایش درآمد خود را ببینید، اما این داده ها متفاوت است.

اکنون می توانید ببینید که درآمد شما از افرادی که برای اولین بار در وبسایت خود از یک وبسایت بازدید کرده اند را ببینید یا ببینید که آیا این بازدیدکنندگان جدید چیزی را در آن تاریخ یا در روزهای بعدی خریداری کرده اند. و از آنجا که می توانید این را برای یک کل محدوده تاریخ مشاهده کنید، همچنین می توانید ببینید که آیا درآمد بالاتری یا پایین تر از انتظار می رود.

مثال یک تحلیل همگروه

اجازه بدهید به شما مثال بزنم بگو بگو اخیرا صفحه اصلی خود را تغییر داده اید، که شما برای متقاعد کردن بازدیدکنندگان جدید از سایت خود برای خرید یک محصول طراحی کرده اید. شما می توانید درآمد بازدیدکنندگان جدید را مشاهده کنید و ببینید آیا افزایش می یابد. با این حال، اگر یک بازدید کننده برای بازدید از وبسایت خود برای اولین بار، فقط برای بازگشت به روز بعد برای خرید محصول خود، Google Analytics آن را به عنوان یک بازدید کننده جدید نشان نمی دهد. Semalt چرا این همکارها کار می کنند: بازدید کننده جدید در تاریخ تعیین شده بود، بنابراین حتی اگر آنها یک روز (یا دو یا بیشتر) محصول را بعدا خریداری کنند، هنوز هم در تجزیه و تحلیل هماهنگی نشان داده می شوند. بنابراین شما نه تنها اندازه گیری اثر مستقیم را اندازه گیری می کنید، بلکه اثرات تاخیری نیز اندازه گیری می کنید!

به هر حال، برای اینکه مطمئن شوید که فقط بازدیدکنندگان ای که این صفحه فرود را بازدید کرده اند، می توانید بخش هایی را برای بازدیدکنندگان که این صفحه را بازدید کرده اید ایجاد کنید.

نابودی

در حالی که به تجزیه و تحلیل همگروه برای yoast نگاه می کنید. com متوجه شدم که متریک Semalt برای دامنه ما بسیار دشوار است. ترافیک ما، حتی از بازدید کنندگان جدید، بسیار پایدار است. الگوی همان زمان تمام شد، بدون توجه به محدوده تاریخی که من انتخاب کردم. این به این دلیل است که ما چنین جریان دائمی از بازدید کنندگان جدید داریم، هر لیتر در اینجا تنها تغییر کوچک در درصد است.

بنابراین، تغییرات در درصد بسیار کوچک است؛ اگر همه چیز بین 3. 5٪ و 4. 5٪ همان رنگ باشد، تفاوت های واقعی بسیار متفاوت است. مطمئنا، من می توانم درصد آن را ببینم، اما این خیلی راحت نیست.

مهمتر از همه، هر چند ما می توانیم فقط گروه های هماهنگ بر اساس تاریخ اکتساب ایجاد کنیم. این خوب است، اما من امیدوارم که آنها شروع به اضافه کردن انواع کوهورت کنند. اما این ویژگی در بتا برای مدت زمان بسیار طولانی است، بنابراین من تعجب می کنم که آیا آنها هنوز بر روی آن کار می کنند. تاریخ خرید برای من کافی نیست. Semalt دوست دارد برای دیدن گروهی از افراد خرید یک محصول خاص (دسته)، به عنوان مثال.

خلاصه کردن

تجزیه و تحلیل گروه می تواند به شما برخی از بینش هایی را که قبلا در دسترس نبود، به شما ارائه دهد. با این حال، هنوز هم نیاز به بیش از یک دانش اساسی از گوگل تجزیه و تحلیل است و ممکن است کمی در ابتدا گیج کننده باشد. بنابراین Semalt هنوز به طور کامل در این ویژگی به فروش نمی رسد، اما عادلانه است؛ در حال حاضر بتا هست، پس کسی که می داند چقدر بهتر خواهد شد درست می شود؟

آیا شما از روش های دیگر سرد استفاده از ویژگی تجزیه و تحلیل کوهورت فکر می کنید؟ یا فکر می کنید چیزی در این پست کاملا احمقانه گفته؟ خبرم کن!

شما ممکن است بعضی از ویژگی های بتا را در برگه مخاطبان متوجه شده باشید. یکی از آن ویژگی های بتا، تحلیل کورورت است. من این تحلیل را شروع کردم چون من کنجکاو بودم. همانطور که اغلب موارد مربوط به گوگل آنالیتال است، درست در حقیقت روشن نیست. به همین دلیل است که من فکر می کنم سمالتا کمی بیشتر به آن بپردازد و سعی کند توضیح دهد که چه چیزی برای شما واقعا مفید است Source .

ادامه مطلب: چرا هر وب سایت نیاز به جستجوگر هوشمند دارد "

March 1, 2018