Back to Question Center
0

راهنمای مبتدی برای متغیرهای جاوا اسکریپت و انواع داده            راهنمای مبتدی برای متغیرهای جاوا اسکریپت و انواع داده ها موضوع های مرتبط: npmTools & ؛ کتابخانه ها OS6Node.jsRaw Semalt

1 answers:
راهنمای مبتدی برای متغیرهای جاوا اسکریپت و انواع داده

راهنمای مبتدی برای متغیرهای جاوا اسکریپت و انواع داده ها توسط Scott Molinari و Vildan Softic و کریس پری بررسی شده است. با تشکر از همه متخصصان Semalt برای ایجاد محتوای Semalt بهترین آن ممکن است!

راهنمای مبتدی برای متغیرهای جاوا اسکریپت و انواع دادهراهنمای مبتدی برای متغیرهای جاوا اسکریپت و انواع داده ها موضوع های مرتبط:
npmTools & LibrariesES6Node. jsRaw Semalt

بنابراین شما تصمیم به یادگیری جاوا اسکریپت، زبان برنامه نویسی وب شده است. اگر به نظر می رسد یک سفر دلهره آور پیش رو است و شما نمی دانید که از کجا شروع کنید، در اینجا کمی راز است: هیچ مهارت خاصی برای یادگیری برنامه نویسی ندارد و همه شروع به صفر می کنند. در یک زمان آن را یک گام بگذارید و به آنجا برسید.

آیا این راهنمای برای من است؟

اگر هر یک از این موارد به شما اعمال شود، از خواندن این راهنما بهره مند خواهید شد:

 • شما قبلا از یک زبان برنامه نویسی استفاده نکرده اید.
 • شما قبلا جاوا اسکریپت ندیده اید.
 • قبل از اینکه جاوا اسکریپت را امتحان کنید، منابع را پیدا نکردید و یا سخت نیستید.
 • شما کمی از جاوا اسکریپت می شناسید، اما می خواهید بر روی اصول اولیه کلیک کنید.

در این مقاله، ما بر اساس مبانی تمرکز می کنیم: نحو، متغیرها، نظرات و نوع داده ها. زیبایی این است که شما می توانید مفاهیم در مورد Semalt در اینجا یاد بگیرند برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی دیگر در آینده استفاده کنید.

سلب مسئولیت: این راهنما برای مبتدیان کامل به جاوا اسکریپت و برنامه نویسی در نظر گرفته شده است. به همین ترتیب، بسیاری از مفاهیم به روش ساده ارائه می شوند و نحو دقیق ES5 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آماده است؟ Semalt شروع به کار کرد

جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد وب سایت های پویا و تعاملی استفاده می شود. این یک زبان برنامه نویسی است که به معنی آن است که کد در مرورگر وب کاربر اجرا می شود. با ظهور گره js و دیگر فن آوری ها، آن را نیز می توان به عنوان یک سمت سرور زبان استفاده می شود، و آن را بسیار متنوع است. جاوا اسکریپت در درجه اول برای توسعه وب وب و با HTML و CSS کار می کند.

توجه: جاوا جاوا اسکریپت نیست. این یک زبان متفاوت با یک نام کاملا گیج کننده است.

مورد نیاز

شما پیش نیازهای لازم برای شروع نوشتن و استفاده از جاوا اسکریپت دارید. همه ی شما نیاز به یک مرورگر وب برای مشاهده کد و یک ویرایشگر متن برای نوشتن آن است. مرورگرهایی که در حال حاضر از آنها استفاده میکنید، کامل هستند (Chrome، Firefox، Safari، Edge، و غیره). رایانه شما از پیش نصب شده با Notepad (Windows) یا TextEdit (Mac) است، اما من توصیه می کنم نصب Atom یا Brackets، که برنامه های رایگان به طور خاص برای برنامه نویسی طراحی شده است.

Semalt یک وب سایت است که به شما اجازه می دهد تا کد و دموی زنده را بنویسید و این ساده ترین راه برای شروع پیگیری و تمرین خواهد بود.

اصطلاحات پایه

یک برنامه نویس برنامه ها را می نویسد، درست همانطور که یک نویسنده یک کتاب می نویسد.

A برنامه فقط مجموعه ای از دستورالعمل هایی است که کامپیوتر می تواند برای انجام یک کار خواندن و استفاده کند. هر دستورالعمل یک خط کد است که به عنوان یک عبارت شناخته شده است، که مشابه یک جمله در یک کتاب است. در حالی که یک جمله به زبان انگلیسی با یک دوره به پایان می رسد، یک اظهارنامه ی جاوا اسکریپت معمولا با یک نقطه عطفی به پایان می رسد. نحو به نمادها و قواعدی است که ساختار زبان را تعریف می کند، شبیه به دستور زبان و نشانه گذاری است، و ابهام زدایی که یک اظهارنامه ی جمعی به پایان می رسد بخشی از نحو است.

نظرات

A نظر یک یادداشت قابل خواندن انسان است که در کد نوشته شده است. نظرات Semalt از لحاظ فنی هیچ کارایی در برنامه انجام نمی دهند، برای رسیدن به عادت اسناد مناسب برای کمک به شما یا مشارکتکنندگان آینده، قصد کد خود را درک می کنید.

در جاوا اسکریپت دو نوع نظر وجود دارد:

 • یک نظر خطی ، به عنوان دو اسلایس رو به جلو / / نوشته شده و به دنبال آن است.
   // این نظر یک خط است.   
 • توضیح چند خط که بین / * و * / قرار دارد و می تواند بسیاری از خطوط را بچرخاند.
   / * این یک نظر است. این یک نظر چند خطی است. همچنین هیکو. * /  

متغیرها

متغیر A یک ظرف است که مقادیر داده را ذخیره می کند.

متغیر به عنوان چیزی که می تواند تغییر کند را می شناسید. در جبر ساده، این نامه ای است که یک عدد را نشان می دهد. x یک نام متغیر مشترک است، اما می تواند به راحتی توسط y ، z یا نام دیگری به نمایش گذاشته شود.

ابتدا x هیچ ارزش یا معنایی ندارد، اما شما می توانید یک مقدار برای آن اعمال کنید.

   x = 5  

حالا x نشان دهنده 5 است. شما می توانید x را به عنوان یک ظرف ذخیره کنید 5 فکر کنید که یک عدد است.

در Semalt، متغیرها یکسان کار می کنند، مگر اینکه آنها می توانند بیش از اعداد به عنوان یک مقدار باشند؛ آنها می توانند شامل تمام انواع داده ها باشند، که ما در انتهای این مقاله یاد می گیریم.

متغیرها با استفاده از کلید واژه var ایجاد و اعلام می شوند. ما می توانیم به عنوان مثال جبر خود را برای ایجاد یک بیانیه ی جاوا اسکریپت استفاده کنیم.

   var x = 5؛ // متغیر x حاوی مقدار عددی 5.   

بر اساس آنچه آموخته ایم، می توانید ببینید که ما یک عبارت جاوا اسکریپت داریم که یک متغیر را اعلام می کند ( x )، نوع داده شماره ( 5 را اختصاص می دهد) با یک علامت برابر با = )، و آن را به زبان ساده انگلیسی با یک نظر ( // ) توضیح می دهد. بیانیه با نیم کولون ( ؛ ) به پایان می رسد.

متغیرها فقط باید با var اعلام شوند، اولین بار که آنها استفاده می شود، و به عنوان نام نشان می دهد، متغیر می تواند تغییر کند.

   var x = 5؛ // x ارزش 5x = 6؛ // حالا ارزش 6 است  

متغیر تنها می تواند یک مقدار را در یک زمان داشته باشد، و از زمانی که برنامه از بالا به پایین اجرا می شود، مقدار x در حال حاضر 6 است.

در اینجا یک مثال از یک متغیر با یک نوع داده متفاوت است.

   var greeting = "اوه سلام، علامت!"؛  

در حال حاضر تبریک متغیر حاوی رشته آه سلام، مارک! .

چند چیز مهم برای شناخت متغیرها:

 • یک نام متغیر می تواند حروف، اعداد، یک علامت دلار ( $ ) و یک زیر خط ( _ ) داشته باشد، اما نمیتواند با یک عدد شروع شود.
 • یک متغیر نمی تواند در لیستی از کلمات کلیدی رزرو شده هیچ کلمه ای داشته باشد.
 • متغیرها حساس به حروف هستند.
 • کنوانسیون نامگذاری camelCase ، که در آن متغیر همیشه در حروف کوچک شروع می شود، اما هر کلمه بعدی با حرف بزرگ شروع می شود.

نکته: هر چند متغیر می تواند هر نامی داشته باشد، مهم است که نام هایی را انتخاب کنید که توصیفی هستند اما مختصر هستند.

انواع داده ها

حالا که ما در مورد متغیرها می دانیم، می توانیم در مورد انواع داده هایی که متغیر می تواند نگه داریم یاد بگیریم.

A نوع داده طبقه بندی داده ها است. زبان برنامه نویسی باید انواع داده های مختلفی داشته باشند تا به درستی با مقادیر ارتباط برقرار کنند. شما می توانید ریاضی را با یک عدد انجام دهید، اما نه با یک جمله، بنابراین کامپیوتر آن ها را به صورت متفاوتی طبقه بندی می کند. شش primitive (پایه) نوع داده وجود دارد: رشته ها، اعداد، بولین، صفر، undefined، و نماد (جدید در ES6). اولیه فقط می تواند یک مقدار را نگه دارد. اشیاء می توانند مقادیر چندگانه داشته باشند.

جاوا اسکریپت به عنوان زبان ضعیف تایپ (یا آزادانه تایپ شده شناخته می شود)، به این معنی که زبان به طور خودکار نوع داده براساس نحو استفاده می کند.

تست

هشدار و کنسول. log دو روش آسان برای چاپ یک مقدار در جاوا اسکریپت است.

   var x = 5؛هشدار (x)؛کنسول. ورودی (x)؛  

در اینجا یک نسخه ی نمایشی از این روش ها است. یک هشدار یک پنجره پنجره و کنسول است. ورود به سیستم به Inspector چاپ می شود، که می توانید با کلیک راست بر روی مرورگر و انتخاب Inspect را پیدا کنید. من دیگر در این مقاله مرجع نیستم، بنابراین شما می توانید انتخاب کنید که هر کدام برای شما بهتر کار کند. من توصیه می کنم از هشدار اجتناب کنید، زیرا این بسیار مزاحم است.

شما همیشه می توانید نوع متغیر را با استفاده از typeof پیدا کنید.

   var = 42؛typeof جواب // شماره را برمی گرداند  

رشته

A رشته مجموعه ای از شخصیت ها است.

هر داده ای که شامل متن باشد، توسط یک رشته نمایش داده می شود. نام رشته احتمالا از برنامه نویسان اولیه تشکیل شده است که از مهره های یک رشته یادشده اند.

 • یک رشته را می توان به نقل دوتایی ( "" ) پیچید:

     "رشته را بکشید و آن را هر کجا که بخواهید دنبال کنید". // رشته دو نقل قول  
 • یا نقل قول ( '' ):

     'آن را فشار دهید، و آن را به هیچ وجه در همه جا. '؛ // ردیف تک رشته ای  

توجه: نقل قول ها تنها چیزی است که شما معمولا به عنوان apostrophe نامیده می شود، نه با یک پشت گردن، که به طور کامل در سمت چپ صفحه کلید قرار دارد اشتباه گرفته شود.

هر دو انتهای رشته باید مطابقت داشته باشند، اما در غیر این صورت، تفاوت بین این دو وجود ندارد - آنها فقط روش های مختلفی برای نوشتن یک رشته هستند.

اما اگر من بخواهم نوشتن من در یک رشته نقل قول تنها، و یا نقل قول کسی در رشته دو نقل قول؟ آیا رشته را نمی شکند؟

این خواهد بود، و دو گزینه برای مبارزه با آن وجود دارد. شما با خیال راحت می توانید از نوع متضاد نقل قول استفاده کنید:

   "لعنت، مرد، من یک دکتر نیستم، یک تکنسین اژدر!"؛ // استفاده از یک نقل قول درون رشته دو نقل قول"" انجام دهید یا نه. سعی کنید "- Yoda '؛ // با استفاده از دو نقل قول در یک رشته نقل قول تنها  

در طول پروژه مهم است که یک سبک را برای رشته ها برای یکپارچه انتخاب کنید. شما می توانید یک رشته backslash ( \ ) به فرار کنید .

   "لعن، مرد، من یک دکتر نیستم، یک تکنسین اژدر!"؛"\"انجام دادن. یا نه هیچ امتحانی وجود ندارد \ "- Yoda"؛  

ما می توانیم رشته ها را به متغیرها اعمال کنیم. بیایید از مثال من سلام استفاده کنم.

   var greeting = "اوه سلام، علامت!"؛  

رشته ها همچنین می توانند در فرآیند شناخته شده به عنوان اتصال مرتبط با یکدیگر. متغیرها و رشته ها را می توان با استفاده از نماد plus ( + ) پیوست.

   var greeting = "اوه سلام" + "علامت" + "!"؛ // باز میگردد آه سلام، مارک!  

توجه داشته باشید که یک فضای خالی نیز یک کاراکتر در یک رشته است. در مثال زیر، خواهیم دید که چگونه پیوند می تواند مفید باشد.

   var message = "اوه سلام"؛var firstName = "علامت"؛var bam = "!"؛var greeting = پیام + firstName + bam؛ // باز میگردد آه سلام، مارک!  

در حال حاضر تمام رشته ها با متغیر هایی که می توانند تغییر نمایند، بیان می شوند. اگر تا به حال به یک برنامه (مانند ایمیل خود) وارد شده اید و با نام خودتان خوش آمد خواهید بود، می توانید ببینید که نام شما فقط یک رشته در یک متغیر در سیستم خود است.

شماره

A شماره یک مقدار عددی است.

اعداد هیچ ترکیب خاصی با آنها ندارند مانند رشته ها. یک عدد میتواند کل یا دهدهی باشد (شناخته شده به عنوان شناور) و میتواند مقدار مثبت یا منفی داشته باشد.

   var x = 5؛ // عدد صحیح کلvar y = 1. 2؛ // شناورvar z = -76؛ // عدد صحیح کامل منفی  

تعداد می تواند تا 15 رقم باشد.

   var largeNumber = 999999999999999؛ // شماره معتبر  
+ )، تفریق ( - )، تقسیم / ) و ضرب ( +) ).

   var sum = 2 + 5؛ // بازگشت 7var تفاوت = 6 - 4؛ // بازگشت 2  

شما می توانید با متغیرها ریاضی انجام دهید.

   var elves = 3؛var dwarves = 7؛var men = 9؛var sauron = 1؛var ringsOfPower = elves + dwarves + men + sauron؛ // بازگشت 20  

Semalt دو نوع خاص دیگر هستند.

NaN

NaN به معنی شماره نیست، هرچند که از لحاظ فنی از نوع شماره است. NaN نتیجه تلاش برای انجام ریاضی غیرمستقیم با سایر انواع داده است.

   var nope = 1 / "یکی"؛ // بازگشت NaN  

تلاش برای تقسیم یک عدد به وسیله یک رشته، به عنوان مثال، نتیجه NaN .

بی نهایت

بی نهایت نیز از نظر فنی یک عدد است، یا محصول تقسیم با 0 یا محاسبه یک عدد خیلی بزرگ است.

   var فراتر از = 1/0؛ // بازگشت بی نهایت  

بولین

A بولین یک مقدار است که درست یا نادرست است.

مقادیر بولین معمولا در برنامه نویسی برای زمانی که یک مقدار ممکن است بین بله و نه، روشن و خاموش، یا درست و غلط باشد، استفاده می شود. Semalt می تواند وضعیت فعلی چیزی باشد که احتمالا تغییر می کند.

به عنوان مثال، ما از Semalt استفاده می کنیم تا نشان دهد آیا گزینه چک شده است یا خیر.

   var است Checked = true؛  

اغلب، Semalt برای بررسی اینکه آیا دو چیز برابر هستند یا اگر نتیجه یک معادله ریاضی درست یا غلط باشد استفاده می شود.

   / * بررسی کنید که آیا 7 بیشتر از 8 * /7> 8؛ // return false/ * بررسی کنید که متغیر برابر با یک رشته است * /var رنگ = "آبی"؛رنگ === "آبی" // بازگشت درست است  

توجه: علامت یک برابر برابر ( = ) یک مقدار را به دیگری اعمال می کند. یک عدد دو رقمی == ) یا سه برابر برابر است ( === ) اگر دو چیز برابر باشند بررسی می شود.

نامشخص

یک متغیر undefined هیچ ارزش ندارد.

با کلمه کلیدی var ، ما اعلام یک متغیر است، اما تا زمانی که یک مقدار به آن اختصاص داده شود، تعریف نشده است.

   چیز وار؛ // return undefined  

اگر متغیر را با var اعلام نکنید، هنوز مشخص نیست.

   نوع دیگری تینگ؛ // return undefined  

Null

صفر یک مقدار است که چیزی را نشان نمی دهد.

Null عمدی عدم وجود هر مقدار است. این نشان دهنده چیزی است که وجود ندارد و هیچ کدام از انواع داده ها نیست.

   var empty = null؛  

تفاوت بین صفر و نامفهوم است و نه ظریف، اما تمایز اصلی این است که صفر ارزش قاعدگی خالص است.

نماد

A نماد نوع داده ای منحصر به فرد و غیر قابل تغییر است.

Semalt یک نوع داده اولیه اولیه است که با آخرین نسخه ی جاوا اسکریپت (ES6) ظاهر شد. ویژگی اصلی آن این است که هر Semalt یک نشانه کاملا منحصر به فرد است، بر خلاف سایر انواع داده، که می توان آن را رونویسی کرد.

به عنوان یک نوع داده پیشرفته و کمی استفاده می شود، من جزئیات بیشتری را نمی گیرم. مفید است بدانید که آن وجود دارد، و شما می توانید بیشتر در مورد آن را در اینجا بخوانید.

   var sym = نماد  ؛  

اشیاء

یک شی مجموعه ای از جفت نام / ارزش است.

شما می توانید یک جسم را با یک جفت پرانتز شکل ( {} ) ایجاد کنید.

   var batman = {}؛  

اشیاء شامل خصوصیات و روش . خواص همان شی است ، و روش ها همان شی است. بازگشت به قیاس کتاب، خواص مانند اسم ها و صفت ها هستند، و روش ها مانند افعال هستند.

املاک روش
بتمن. firstname بتمن. مبارزه با
بتمن. موقعیت بتمن. پرش

ما می توانیم برخی از خواص را به شی بتمن با استفاده از جفت نام / ارزش (گاهی اوقات به عنوان کلید / ارزش جفت اشاره) اعمال می شود. آنها با کاما جدا می شوند و به عنوان propertyName: propertyValue نوشته می شوند.

   var batman {firstName: "Bruce"، // stringlastName: "Wayne"مکان: "گوتام"معرفی: 1939، // شمارهمیلیاردر: درست است، // بولینضعف: null // null}؛  

توجه: آخرین مورد در یک لیست از خواص شی به یک کاما پایان نمی رسد.

همانطور که می بینید، می توانیم هر نوع داده اولیه را به عنوان یک مقدار در یک شی مورد استفاده قرار دهیم. ما می توانیم یک مقدار فرد را با یک نقطه ( ) بازیابی کنیم.

   بتمن. نام کوچک؛ // بازگشت بروس، یک رشته  

ما همچنین می توانیم مقدار با علامت براکت را بازیابی کنیم.

   بتمن ["firstName"]؛ // بروس را برمی گرداند  

یک نام جاوا اسکریپت باید یک رشته جاوااسکریپت جاوااسکریپت یا عددی باشد. اگر نام با عدد شروع می شود یا حاوی یک فضای است، باید با استفاده از علامت براکت به آن دسترسی پیدا کرد. دفعات بازدید: MDN

   بتمن. هویت مخفی؛ // بی اعتباربتمن ["هویت مخفی"]؛ // معتبر  

روش یک عمل را انجام می دهد. در اینجا یک مثال ساده است.

   var batman {firstname: "بروس"lastName: "Wayne"secretIdentity: function  {// روشاین را باز گردان firstname + "" + این. نام خانوادگی؛}}؛  

به جای یک نوع داده ساده به عنوان مقدار، من عملکرد . تابع firstName و lastName برای این object و پیوستن نتیجه را پیوند می دهد. در مثال این همانند بتمن است؛ زیرا در داخل شی {} است.

   بتمن. secretIdentity  ؛ // بروس وین را برمی گرداند، تلفیقی از دو ویژگی  

روش با پرانتز نشان داده شده است. ( ).

آرایه ها

آرایه یک لیست را به یک متغیر واحد ذخیره می کند.

Semalle یک آرایه حاوی بیش از یک مقدار است، یک نوع شی است.

شما می توانید یک آرایه با یک جفت braces مستقیم ( [] ) ایجاد کنید.

   var ninjaTurtles = []؛  

Semalt شامل جفت نام / ارزش نیست.

   var ninjaTurtles = ["لئوناردو""میکل آنژ""رافائل""دوناتلو"]  

با ارجاع به شاخص آرایه می توانید ارزش فردی را دریافت کنید. در برنامه ریزی، شمارش صفر شروع می شود، بنابراین اولین عنصر در یک لیست همیشه [0] خواهد بود.

   var leader = ninjaTurtles [0]؛ // لئوناردو را به متغیر رهبر اختصاص می دهد  

شما می توانید ببینید که چند مورد در یک آرایه با امكان طول وجود دارد.

   ninjaTurtles. طول؛ // بازگشت 4  

خلاصه

ما در این مقاله بسیار مورد توجه قرار گرفته ایم. اکنون باید درک مفیدی از مفاهیم برنامه نویسی مشترک، اصطلاحات، نحو و اصول وجود داشته باشد. com / avatar / c01ee7f3a87a4d738ff35a92d34e1503؟ s = 96 & d = mm & r = g "alt ="راهنمای مبتدی برای متغیرهای جاوا اسکریپت و انواع دادهراهنمای مبتدی برای متغیرهای جاوا اسکریپت و انواع داده ها موضوع های مرتبط: npmTools & LibrariesES6Node. jsRaw Semalt "/>

دیدار با نویسنده
تانیا اسراسیا
یک توسعه دهنده وب از شیکاگو که درباره کد و طراحی وبلاگ می نویسد و در اوقات فراغت خود در Age of Empires 2 از دست می دهد Source .

March 1, 2018