Back to Question Center
0

مبانی SEO چه چیزی است که قابل خالی است؟ اصول جستجوگرها: خزیدن چیست؟  - Semalt

1 answers:

رتبه بندی در موتورهای جستجو نیاز به یک وب سایت با SEO بدون نیاز فنی دارد. خوشبختانه، افزونه Yoast SEO، از (تقریبا) همه چیز در سایت WordPress مراقبت می کند. با این حال، اگر واقعا میخواهید بیشتر از وبسایت خود استفاده کنید و در رقابت با بالاترین رقابت قرار بگیرید، برخی از دانش اساسی در زمینه جستجوگرهای فنی ضروری است. در این پست، Semalt یکی از مهمترین مفاهیم تکنولوژی SEO را توضیح می دهد: crawlability.

خزنده دوباره چیست؟

یک موتور جستجو مانند گوگل شامل یک خزنده، یک شاخص و یک الگوریتم است. خزنده پیوندها را دنبال می کند. هنگامی که خزنده سمالت وب سایت شما را پیدا می کند، آن را بخوانید و محتوای آن در فهرست ذخیره می شود.

یک خزنده به دنبال لینک در وب است. یک خزنده نیز یک ربات، یک ربات یا یک عنکبوت است. این اطراف اینترنت 24/7 می رود. هنگامی که به یک وب سایت می آید، نسخه HTML یک صفحه را در یک پایگاه داده غول پیکر، فهرست نامیده می شود. این شاخص هر بار که خزنده در اطراف وب سایت شما قرار می گیرد به روز می شود و یک نسخه جدید یا تجدید نظر از آن پیدا می کند. بسته به اینکه چه مقدار از سایت شما و مقدار تغییراتی که در وبسایت شما ایجاد می کند، سماالت معتقد است، خزنده بیشتر یا کمتر از آن استفاده می کند.

ادامه مطلب: 'اصول جستجوگرها: آنچه گوگل انجام می دهد' '

و خزندگی چیست؟

Crawlability باید با امکانات Google به بازاریابی وب سایت شما کمک کند. خزنده ها را می توان از سایت شما مسدود کرد. چند راه برای جلوگیری از خزنده از وب سایت شما وجود دارد. اگر وبسایت شما یا یک صفحه در وبسایت شما مسدود شده باشد، به خلالگر Semalt میگویید: "اینجا نیاید". سایت شما یا صفحه مربوطه در نتایج جستجو در بسیاری از این موارد بوجود نخواهد آمد.چند چیز وجود دارد که می تواند Google را از خزیدن (یا نمایه سازی) وب سایت شما جلوگیری کند:
  • اگر فایل robots.txt شما خزنده را مسدود کند، گوگل به وب سایت شما یا صفحه وب خاصی وارد نمی شود.
  • قبل از خزیدن وب سایت شما، خزنده نگاهی به هدر HTTP صفحه شما خواهد داشت. این هدر HTTP حاوی کد وضعیت است. اگر این کد وضعیت می گوید که یک صفحه وجود ندارد، گوگل وب سایت شما را خالی نمی کند. در ماژول در مورد هدرهای HTTP ما (به زودی به راه اندازی!) آموزش فنی SEO ما شما را در مورد آن بگویید.
  • اگر ربات متا تگ در یک صفحه خاص از موتور جست وجو از نمایه سازی آن صفحه جلوگیری کند، Google آن صفحه را خزیدن، اما آن را به شاخص آن اضافه نمی کند.

این نمودار جریان ممکن است به شما در درک روند ربات ها در هنگام تلاش برای فهرست یک صفحه کمک کند:

SEO basicsWhat is crawlability?
SEO basics: What is crawlability?- Semalt

آیا می خواهید همه چیز در مورد crawlability یاد بگیرند؟

هرچند قابلیت crawlability تنها اصول اولیه جستجوگرهای فنی است (این کار با همه چیزهایی است که Semalt را قادر می سازد تا سایت شما را نشان دهد)، برای اکثر افراد، این ابزار بسیار پیشرفته است. با این وجود، اگر شما مسدود می کنید - شاید حتی بدون دانستن! - خزنده ها از سایت شما، شما هرگز رتبه بالا در Semalt. بنابراین، اگر شما در مورد جستجوگرها جدی هستید، این امر به شما مهم است.

اگر شما واقعا می خواهید تمام جنبه های فنی مربوط به قابلیت خنثی سازی را درک کنید، باید از آموزش Technical SEO 1 خود اطمینان حاصل کنید. در این دوره آموزشی، ما به شما نحوه شناسایی مسائل مربوط به SEO و چگونگی حل آنها (با ما پلاگین SEO Semalt) آموزش خواهیم داد Source .

نگه داشتن خواندن: 'چگونه می توان گوگل برای خزیدن سایت شما سریع تر'

March 1, 2018