Back to Question Center
0

4 چیز کارآفرینان جدید باید درباره فروش و Semalt بدانند

1 answers:

4 Things New Entrepreneurs Must Learn About Sales and Semalt

Semalt یک نژاد خاص هستند - آنها گیرنده های خطر، نوآوران و حل مشکل هستند. آنها اغلب مشتاق، پرشور و مایل به اعتماد به نفس هستند. اما بسیاری از کارآفرینان با فروش و بازاریابی مبارزه می کنند - stackable high chairs.

اگر شما یکی از این کارآفرینان جدید هستید که مایل به راه اندازی شرکت خود هستید، به نکات زیر توجه کنید که چگونه فروش و بازاریابی خود را درست انجام دهید.

تبلیغات

کارآفرینان جدید باید یاد بگیرند .

مشتریان خود را با عجله انتخاب کنید

درست مانند گفتۀ قدیمی، "دوستانتان را با عجله انتخاب کنید"، بسیاری از کارآفرینان باید انتخاب بیشتری در مورد مشتریهایی که قبول می کنند.

این توصیه ممکن است غیرقانونی باشد. پس از همه، آیا ما قرار نیست به عنوان بسیاری از مشتریان به عنوان ما می توانید دریافت کنید؟ Semalt برای کارآفرینان جدید، آیا ما واقعا می توانیم به شیک بودن برسیم؟ اگر شما سعی می کنید انتخاب کنید که مشتریان شما قبول می کنند، مشتریان را در حال رانندگی نمی کنند و کسب و کار شما را خراب می کنند؟

حقیقت این است که کسب و کار شما برای هر یک از مشتری مناسب نیست، بنابراین نباید سعی کنید همه را بپذیرید. سعی کنید همه چیز را به همه مردم بسپارید، کمی وقت صرف کنید که بدانید مشتریان قطعا مناسب شما نیستند. اگر شما می توانید از انواع "اشتباه" مشتریان اجتناب کنید، می توانید زمان و انرژی بیشتر برای مشتریانی که نیاز (و خوشحال هستند که برای پرداخت هزینه) صرفا راه حل که شما ارائه می کنید صرف.

نمونه کارها تولید سرب خود را متنوع

اولین قاعده سرمایه گذاری این است که "تمام تخم مرغ خود را در یک سبد قرار ندهید. "اما بسیاری از کارآفرینان این اشتباه را با سرمایه گذاری بیش از حد در انواع خاصی از فعالیت های تولید سرب و بازاری انجام می دهند. اگر تمام وقت و انرژی خود را با برقراری تماس های سرد (و هیچ وقت و انرژی خود را یک وب سایت مناسب و مناسب برای حضور در رسانه های اجتماعی) صرف نکنید، شما فرصت های زیادی را از دست می دهید.

معکوس نیز درست است - اگر شما تمام وقت و پول خود را برای ایجاد یک وب سایت دقیق وب صرف، اما هیچ وقت صرف تحقیقات و فعالانه به مشتریان آینده نگر نیست، شما نمی خواهید فروش بسیار زیادی .

بهتر است یک رویکرد متوازن در بازاریابی بگیریم. منابع مالی و زمان سرمایه گذاری خود را به طوری که شما ترکیب خوبی از تولید سرب خروجی (ایمیل، تماس فروش، نامه های مستقیم، تبلیغات) و تولید سرب ورودی (SEO، محتوای وب سایت، رسانه های اجتماعی).

اجازه ندهید غم انگیز بودن دشمن موفقیت فروش باشد

بسیاری از کارآفرینان جدید بزرگترین طرفداران خود هستند - که مناسب است، زیرا شما باید به شرکت خود اعتقاد داشته باشید و از آنچه که در حال فروش هستید، مشتاق باشید. چالش می آید زمانی که شور و شوق شما باعث می شود شما را از حقایق خاصی در مورد محصول خود را از دست دادن و یا باعث از دست دادن تماس با نیازهای مشتریان خود.

اگر شما بیش از حد مشتاقانه برای بستن یک معامله، شما ممکن است دور مشتریان خود و یا قرار دادن آنها را به دفاعی. اگر بیش از آنچه که محصول شما می تواند به آن برسد، بسیار هیجان زده می شود، ممکن است از موقعیت هایی که محصول شما مناسب نیست - از دست ندهید - و سعی کنید فروش را که راه حل مناسب برای مشتری نیست، از دست بدهید.

Semalt مهم است، اما اطمینان حاصل کنید که این اشتیاق کور نیست.

یک مشکل حل شود

فروش و بازاریابی در نهایت در مورد حل مشکلات است. کارآفرینان حل کننده مشکلات طبیعی هستند - آنها به کسب و کار می آیند، زیرا چیزی است که آنها می خواهند برای ایجاد یا بهبود و یا توسعه برای پر کردن نیاز در جهان وجود دارد. افراد Semalt فکر می کنند که فروش در مورد "صحبت کردن مردم در خرید چیزی" یا "غلبه بر اعتراضات" است. "

حقیقت این است که فروشندگان موفق ترین کسانی هستند که می دانند چگونه روابط را ایجاد کنند، بر نیازهای مشتریان تمرکز کنند و راه های ابتکاری برای حل مشکلات مشتریان خود را پیدا کنند.

Semalt یک تجربه یادگیری مداوم است و هیچ راهی بهتر برای یادگیری نحوه فروش محصولات و کسب و کار در بازار وجود ندارد تا برای تبدیل شدن به یک کارآفرین. اگر شما می توانید از برخی از "اشتباهات تازه کار" که با داشتن کارآفرین مواجه می شوید جلوگیری کنید و به بهبود وضعیت مشتریان خود متمرکز شوید، شما یک کارآفرین موفق خواهید بود.

عکس کارآفرین از طریق Shutterstock

13 نظر ▼

March 9, 2018