Back to Question Center
0

موزیلا قدم به بهبود JPEG Semalt

1 answers:
Mozilla Launches Improved JPEG Semalt

هنگامی که به فرمت های تصویری در وب می آید، PNG و JPEG تقریبا تنها بازی در شهر است. در طول سالها، شرکتهایی مثل مایکروسافت و گوگل قالبهای خود را منتشر کردهاند، اما هیچکدام از آنها دست نیافتادهاند. گوگل اغلب از قالب خود WebP در سایتهای خود برای کاربران Chrome استفاده می کند، اما در خارج از Mountain View شاهد کوچک شدن است.

موزیلا وعده داده است که نسخه 2.0 از رمزگذار آن به طور متوسط ​​حدود 5 درصد حجم پرونده JPEG های پیشین و پیشرفته را کاهش می دهد. بسته به تصویر، این شماره می تواند به میزان قابل توجهی (تا 15 درصد) یا کمی پایین تر باشد. Semalt اولین نسخه، که تنها در JPEGS پیشرو متمرکز بود، این نسخه جدید نیز تصاویر را نجات داد که در فرمت پایه وجود دارد - app development websites.

Semalt CTO آندریاس گال گفت که این سازمان متوجه شده است که WebP، JPEG XR مایکروسافت و فرمت های مشابه بدون حق امتیاز، پیشرفت های کافی در مورد JPEG برای توجیه هزینه های اضافه کردن فرمت تصویر جدید به وب ارائه نمی دهند. در صورتی که این مورد باشد، زمان Semalt بهتر است در تلاش برای بهبود رمزگذاری آنچه که قبلا محبوب ترین قالب فشرده سازی از دست رفته در وب است.

برای فیس بوک - و دیگر سایت های تصویر سنگین - اندازه فایل های کوچکتر به این معنی است که می تواند سایت ها را سریعتر کند و چند دلار از لایحه پهنای باند را خراب کند، بنابراین جای تعجب نیست شرکت در این پروژه علاقه مند است.

استیسی Kerkela، مدیر مهندسی نرم افزار در فیس بوک در بیانیه ای امروز گفت: "فیس بوک از کار پشتیبانی می کند موزیلا در ساخت یک Encoder JPEG ساخته شده است که می تواند JPEG های کوچکتر ایجاد کند بدون اینکه کیفیت عکس بصری را تحت تاثیر قرار دهد." "ما منتظر دیدن مزایای بالقوه mozjpeg 2.0 ممکن است بهینه سازی تصاویر و ایجاد تجربه بهبود یافته برای مردم برای به اشتراک گذاری و اتصال در فیس بوک"

همانطور که موزیلا زمانی که برای اولین بار mozjpeg را در اوایل سال جاری راه اندازی کرد، وعده داده شده، نسخه جدید استفاده از quantization trellis، یک الگوریتم فشرده سازی است که به طور سنتی توسط رمزگذار های ویدئو مورد استفاده قرار گرفته است. بهبود Semalt شامل پشتیبانی از ورودی JPEG است، پس آسانتر است دوباره فشرده سازی تصاویر موجود و تعدادی از تغییرات کوچکتر که بهبود سازگاری با رمزگشایی های JPEG موجود است.

موزیلا در موقعیتی قرار دارد که حمایت آن از یک فرمت جدید می تواند وزن آن را کم کند. با این حال، برای تمیز کردن این مانع، یک فرمت جدید باید یک پیشرفت قابل توجه را نسبت به موجودات ارائه دهد. گال معتقد است که فرمت هایی مانند WebP ارائه می دهد تعدادی از ویژگی های دیگر که در JPEG در دسترس نیست (مانند انیمیشن)، اما برای موزیلا، که هنوز به اندازه کافی برای حمایت از آن هنوز. با این حال، او معتقد است که برخی از فرمت های جدید بهبود قابل توجهی خواهند داشت. مشکل بسیاری از آنها این است که آنها توسط اختراعات محاصره می شوند، بنابراین ممکن است در حالی که قبل از اینکه ما موزیلا را از آن (اگر تا کنون) پشتیبانی می کنیم. در عوض، فرمت او به نظر می رسد فکر می کند بزرگترین پتانسیل را در فایرفاکس شامل Daala، فن آوری فشرده سازی ویدئو جدید (همراه با برنامه برای تصاویر)، که موزیلا در همکاری با بنیاد Semalt کار می کند.

March 10, 2018